» » Emre Belözoğlundan Flaş Galatasaray Ve Fenerbahçe Sözleri

Emre Belözoğlundan Flaş Galatasaray Ve Fenerbahçe Sözleri

Emre Belözoğlundan Flaş Galatasaray Ve Fenerbahçe Sözleri


Medipol Başakşehir'in genç yeni teknik direktörü Emre Belözoğlu katıldığı bir yayında birbirinden çarpıcı ve önemli açıklamalarda bulundu. Futbolculuk dönemine dair özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe sözleri herkesin dikkatini çekti.
Futbolculuk döneminde hem Fenerbahçe hem de Galatasaray formalarını terletmiş olan Avrupa futbolunda da hem Inter'in hem Atletico Madrid'in hem de İngiliz ekibi Newcastle'ın başarılarında büyük rol edinen Emre Belözoğlu'nun NTV'de katıldığı 'Kırılma Anı' adlı programda sarfettiği sözler çok yankı uyandırdı. Şu anda Başakşehir'in başında teknik adamlık kariyerine devam eden 41 yaşındaki teknik adamı futbolculuk kariyerinde yaşadıklarını bizlere detaylı şekilde anlattı.
Sitemiz stadyum7.tv adreslerinden canlı olarak yayınladığımız Süper Lig devi Galatasaray ve Hagi'nin futbol hayatında nasıl bir yer edindiğinden bahseden Emre Belözoğlu, Fenerbahçeli oluşundan, Inter döneminde yaşadığı zorluklara dair oldukça içten açıklamalarda bulundu.
İşte Emre Belözoğlu'nun çok konuşulacak sözleri şöyle anlattı:
"Babam Fenerbahçe'liydi. Biz de Fenerbahçe'liydik. O dönem Zeytinburnu başkanı Süleyman başkan kızmıştı bana. Fenerbahçe kongre üyesiydi. Bizim de Fenerbahçe'de oynamamızı istiyordu. O dönem Fenerbahçe'yi çok yakından takip ediyordum."
"Küçükken YediKule'den Kadıköy'e gitmek zor oluyordu. 13 yaşındaydım. Florya daha yakın bir yerdi. Babam da Galatasaray altyapısında yetişmişti. Orada çok güzel anılar biriktirdim. Buralara gelmemde büyük emekleri vardır."
"Biz tamamen doğaçlama oynadık genç takımlarda. Bütün antrenörlerimiz bizi eğitmeye çalıştı. Bülent Ünder benim için çok değerli bir hocaydı. Galatasaray gelmemde vesile olanlardan biriydi. Süreç çok çabuk gelişti. Ben doğru eğitildiğimi düşünüyorum."
"Bugünlere gelmem, Fenerbahçe forması giyip kaptanlığa uzanmam, Galatasaray'da geçirdiğim yıllar sayesindedir." Hagi'ye övgü dolu sözler

"Mükemmel bir duyguydu. Çocukken şöhretin hazzı bambaşka. Sahaya çıkıyorsunuz ve sizi alkışlıyorlar. Futbol hayatımda cümlelerle anlatamayacağım duygular yaşattı bana. Hagi'nin yerine oyuna girmek gerçekten zor bir duygu. Türkiye'de gördüğüm en büyük oyuncu Hagi'ydi. Dünyada da gördüğüm 4. ya da 5. Oyuncuydu diyebilirim "
"Cumhuriyet tarihinin gördüğü en iyi kadro, tartışmasız Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazandığı kadrodur"
Fatih Terim sözleri
"Fatih Hocanın bizde çok emeği büyüktür. Bizim hep iyi olmamızı isterdi. Fatih Terim'i kızdırmıştım, bir sefer antrenmana geç kalmıştım. Okan Hoca'yı almaya gitmiştim. Trafiğe takıldık ve antrenmana geç kaldık. Beni 3-4 gün antrenmana almadı.""Her oynadığım takımın taraftarı beni bağrına bastı. 7 ay Atletico'da oynadım. Onlar bile beni çok sevdi. Galatasaray taraftarını da iyi anlıyorum. Hiç hak etmediğim kadar sevgisizliği de yaşadım. Hak etmediğim kadar da sevildim."